KPO
polski English
  0.00 PLN
0
 
 
 

  Kategorie / Nowości

Nasiona łuskane

Nasiona łuskane

  jest na magazynie
  24h
 od 20.00 PLN
Wybierz opakowanie:
 
45.00 PLN   


Dla wiekszych zamówień

Nasiona łuskane


Nasiona łuskane konopi

Nasiona konopi łuskane to kolejny produkt pochodzący z surowych nasion konopi siewnej najwyższej jakości. Nazywane inaczej sercami konopnymi. Do produkcji serc konopnych wykorzystuje się najbardziej dorodne nasiona, które przed łuskaniem przechodzą proces segregacji. Podczas tego procesu nasiona drobne, słabo wypełnione zawierające szereg mankamentów jakościowych zostają odseparowane i przeznaczona na paszę dla zwierząt. Natomiast nasiona duże w pełni wypełnione zostają poddawane procesowi zdejmowania okrywy nasiennej(procesowi łuskania) i w ten sposób powstają nasiona łuskane.

Serca konopne stały się bardzo popularne w ostatnim czasie, a to za sprawą swoich walorów żywieniowych. Jak już wspomnieliśmy są to nasiona, które zostały oczyszczone z łusek, dzięki czemu są łatwiej strawne dla organizmu. Łuskane nasiona konopi są łatwiejsze do spożycia niż tradycyjne nasiona z powłoką i mogą być dodawane do wielu potraw. Zawierają około 35% białka, błonnik, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz wiele innych składników odżywczych niezbędnych do rozwoju, takich jak magnez i żelazo. Ostatecznie, nasiona konopi łuskane są teraz łatwo dostępne dla konsumenta i mogą być świetnym sposobem na wzbogacenie diety i poprawę kondycji fizycznej. 

Jak wykorzystać łuskane ziarna konopi?

 Łuskane ziarna konopi(serca konopne) to doskonały dodatek do zdrowej diety. Mają one bogate źródło białka, błonnika oraz zdrowych tłuszczów, w tym kwasów omega-3 i omega-6. Najlepiej sprawdzą się do przygotowania różnego rodzaju sałatek, zup, smoothie czy też dodatku do jogurtów czy musli. Można je dodać również do wypieków, takich jak chleb czy ciasta. Charakteryzują się niską zawartość cukru. Nie zawierają również glutenu. Warto ponownie szczególną uwagę zwrócić na zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6, których stosunek występowania w białku konopnym wynosi 1:3.  Ponadto, zawierają wiele cennych składników mineralnych, takich jak magnez, żelazo, cynk, miedź, mangan, wapń, potas i fosfor. Witaminy: E, B1,B2, B3, B6, B9.

Są także idealne dla wegan i wegetarian ponieważ zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy egzogenne.

 
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER
 NASZE ATUTY 
 

DARMOWA DOSTAWA
POWYŻEJ 300 PLN
 

14 DNI NA ZWROT
BEZ PODANIA PRYCZYNY
 

GWARANCJA JAKOŚCI
NAJLEPSZE MARKI
 

SZYBKA REALIZACJA
BEZ ZBĘDNEJ ZWŁOKI
  KONTAKT
MODERIA
Marianów 3
28-340 Marianów
+48 665 666 346
2010 - 2024 © MODERIA

Strona wykorzystuje pliki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.